• svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
thumb

دفتر مرکزی مشاوره :

ایران - تهران - سعادت آباد

مشاوره با دکتر کیان پور

اگر به دنبال یک مربی و استاد خوب بدنسازی و فیتنس در ایران هستید با دکتر کیان پور در تماس باشید.

* Please Fill Required Fields *
img

تماس با استاد

09199631325

ساعت کاری

ما خوشحالیم که در طول ساعات کاری با شما ملاقات کنیم. لطفا یک قرار ملاقات بگذارید.

 • شنبه تا پنج شنبه8 صبح الی 16 عصر
 • svg
 • svg
 • svg
 • svg
thumb

دفتر مرکزی مشاوره :

ایران - تهران - سعادت آباد

مشاوره با دکتر کیان پور

اگر به دنبال یک مربی و استاد خوب بدنسازی و فیتنس در ایران هستید با دکتر کیان پور در تماس باشید.

* Please Fill Required Fields *
img

تماس با استاد

09199631325

ساعت کاری

ما خوشحالیم که در طول ساعات کاری با شما ملاقات کنیم. لطفا یک قرار ملاقات بگذارید.

 • شنبه تا پنج شنبه8 صبح الی 16 عصر

رژیم شوک مفید است؟ معرفی کامل با مربی تو

نویسنده : alikianpoor دسته بندی : مطالب آموزشی

23

جولای
2023

رژیم شوک مفید است؟ معرفی کامل با مربی تو

رژیم شوک مفید است؟ معرفی کامل با مربی تو

و رژیم شوک چیست؟ همه ما می‌دانیم که کمبود کالری همراه با تمرینات روزانه کلیدی برای داشتن بدنی شاداب است. با این حال، یکی از گیج‌کننده‌ ترین چیز‌ها برای علاقه‌مندان به تناسب اندام، پیدا کردن بهترین برنامه غذایی برای کاهش وزن است. پاسخ به این نگرانی ممکن است در رژیم لاغری شوک نهفته باشد، اقدامی جدی برای کمک به کاهش وزن از طریق غذا! پس اگر می‌خواهید بدانید رژیم شوک برای خارج شدن از استپ وزن یعنی چه با ما همراه باشید.

رژیم شوک چیست؟

رژیم شوک که با نام رژیم 14 روزه نیز شناخته می‌شود، یک برنامه غذایی است که متابولیسم بدن شما را شوکه می‌کند. این رژیم باعث افزایش عملکرد سیستم متابولیک بدن شده که در نهایت منجر به چربی سوزی اضافی می‌شود. در برخی موارد، این رژیم حتی ممکن است به کاهش وزن 11.33 کیلوگرمی در دو هفته کمک کند، که زمان بسیار کوتاهی برای از دست دادن این مقدار چربی به نظر می‌رسد.
قابل درک است که رژیم شوک شامل دریافت کالری کم است. به گفته کارشناسانی که این برنامه غذایی را طراحی کرده‌اند، شوکه کردن متابولیسم بدن از طریق یک رژیم غذایی کم کالری، سیستم متابولیک شما را شارژ می‌کند، که این اتفاق تا دو سال به همین شکل باقی می‌ماند. از این رو، این رژیم به شما کمک می‌کند وزن بدن خود را حتی پس از پایان دوره رژیم غذایی 14 روزه حفظ کنید.
همه رژیم‌ های شوک دارای ویژگی‌های همسانی هستند. ویژگی مشترک آن‌ها این است که همگی روی یک روش کاهش وزن با محدود کردن بالاترین کالری دریافتی متفق هستند. همچنین در این رژیم غذایی به طور معمول، نیاز به کاهش شدید کالری روزانه در وعده‌های غذایی خود دارید و شما فقط بین 500 تا 1000 کالری در روز تغذیه می‌کنید.

کلیات رژیم لاغری شوک

به عبارت ساده، رژیم لاغری شوک شامل غذا‌هایی است که به کاهش وزن سریع کمک می‌کند. هیچ رژیم شوکی واحدی وجود ندارد. شما می‌توانید از لیست طولانی غذا‌هایی که متعلق به این رژیم لاغری شوک هستند، انتخاب کنید. غذا‌های عمده و مشخص یک رژیم استپ وزن شامل تخم مرغ و ماست هستند. مطمئناً، اگر تخم‌مرغ و ماست دوست ندارید، می‌توانید غذا‌های دیگری را از لیست غذایی رژیم شوک انتخاب کنید، که بسیاری از آن‌ها نیز کتو پسند هستند. شایان ذکر است که در حالی که همه رژیم‌ها و غذا‌ها در دسته رژیم شوک ارزش غذایی متفاوتی را ارائه می‌دهند، هدف اصلی آن‌ها یکی است: کمک به کاهش وزن در کمترین زمان ممکن.
برای همین منظور، رژیم‌ های شوک مقدار قابل توجهی کالری کم را ارائه می‌کنند که معمولاً بین 500 تا 1000 کالری است. با این تعداد کالری مصرفی، بدن شما تمایل به کمبود کالری پیدا خواهد کرد، که باعث شروع روند کاهش وزن می‌شود. توصیه می شود به مقاله ای که لیست غذاهای کم کالری را ارائه می دهد نیز سری بزنید.
میزان وزنی که با رژیم شوک از دست می‌دهید، به طور کلی به غذا‌هایی که می‌خورید بستگی دارد. برخی از برنامه‌های رژیم غذایی شوک ممکن است حتی به شما کمک کند تا 9.07 کیلوگرم وزن کم کنید. کم کردن وزن در عرض یک هفته با انواع رژیم شوک شدنی است اما قبل از اینکه به چنین اقدام شدیدی متعهد شوید، حتماً با یک متخصص تغذیه در مورد اینکه آیا برای این چالش رژیم غذایی آماده هستید یا خیر صحبت کنید.

روش درمانی رژیم شوک چیست؟

برنامه غذایی با رژیم شوک به طور کلی بر اساس مدل 5-2 است، یعنی به مدت پنج روز از یک رژیم غذایی سخت پیروی می‌کنید و سپس به مدت دو روز غذا‌های معمولی می‌خورید. با این حال، صبحانه برای تمام 14 روز با وعده‌های یکسان باقی می‌ماند.
در رژیم شوک سه روزه صبحانه می‌تواند شامل موارد زیر باشد:
 • یک موز و یک تکه میوه دیگر (گلابی، پرتقال، خربزه یا هر میوه‌ای که توسط مربی رژیم غذایی شما تأیید شده است)
 • یک فنجان قهوه (بدون شیر و شیرین‌کننده)
 • دو عدد کلوچه بدون شکر

منظور از اثربخشی رژیم شوک چیست؟

کمبود کالری باعث کاهش وزن می‌شود. طبق مطالعه‌ای که در سال 2018 منتشر شد، دریافت 500 کالری در روز یک رویکرد پایدار و ایمن برای کاهش وزن بدن است. افزایش این مقدار به 1000 کالری نیز ممکن است به کاهش وزن کمک کند، اما به گفته متخصصان، این نوع کاهش وزن و کمبود کالری ممکن است چندان پایدار نباشد.
همانطور که گفته شد، نه تنها کاهش کالری دریافتی باعث کمبود کالری می‌شود، بلکه ممکن است به کمبود انرژی نیز منجر شود. به طور کلی، زمانی که شما به سمت یک رژیم غذایی کم کالری می‌روید، زمان می‌برد تا بدن شروع به استفاده از چربی خود به عنوان منبع انرژی کند. پس تا زمانی که این اتفاق نیفتد، ممکن است احساس کمبود انرژی و گرسنگی شدید داشته باشید. در نتیجه، برخی از افراد شروع به خوردن کالری بیشتر از حد نیاز می‌کنند و کالری اضافی دریافت می‌کنند. بنابراین، بهتر است پس از پایان دوره رژیم شوک ۱۴ روزه، میزان کالری خود را به تدریج افزایش دهید و از حد خاصی بالاتر نروید. پیشنهاد می شود مقاله میزان کالری مورد نیاز بدن را مطالعه کنید.

اثرات جانبی رژیم شوک چیست؟

 • کاهش شدید کالری دریافتی، در رژیم غذایی شوک، بدون عوارض نیست. شایع‌ترین خطرات عبارتند از:
 • گرسنگی شدید
 • سردرد
 • سنگ کیسه صفرا
 • حالت تهوع
 • سرگیجه و بی حالی
 • خستگی
 • کمبود مواد مغذی

چگونه می‌ توان رژیم شوک را با خیال راحت گرفت؟

اجرای یک برنامه غذایی شوک سخت نیست. با این حال، نحوه از سرگیری رژیم غذایی معمول خود پس از پایان دوره رژیم شوک، یک مسأله واقعی است. همانطور که در بالا ذکر شد، افزایش فوری کالری دریافتی بیشتر از اینکه مفید باشد ضرر دارد. بنابراین، بهترین رویکرد این است که برخی از غذا‌های کم کالری را از لیست رژیم شوک در رژیم غذایی روزانه خود حفظ کنید و میزان کالری دریافتی روزانه خود را به طور مداوم بررسی کنید.
علاوه بر این، برای جبران افزایش کالری دریافتی، از یک برنامه تمرینی سالم استفاده کنید. مهمترین مزیت این روش این است که کالری و چربی بدن شما در فرایند عضله‌سازی و تقویت متابولیسم بدنتان استفاده می‌شود.

انواع عوارض رژیم شوک چیست؟

 • می‌تواند باعث ایجاد مشکلات قلبی شود
رژیم‌ های شوک ممکن است عواقب مثبتی مانند کاهش فشار خون، کلسترول و قند خون داشته باشد. با این حال، ممکن است برخی از اثرات بالقوه مضر بر روی قلب به دنبال افزایش سطح چربی قلب که ممکن است رخ دهد، وجود داشته باشد. هر کسی که مشکل قلبی دارد، به دلیل خطراتی که در مراحل اولیه رژیم شوک رژیمی ایجاد می‌شود، باید قبل از شروع با پزشک خود مشورت کند.
 • احتمال دارد تعادل روده را مختل کند
رژیم‌ شوک ممکن است باعث برخی مشکلات روده شوند. اگر مواد مغذی مناسبی دریافت نمی‌کنید، این موضوع می‌تواند باعث حرکات نامنظم یا نامنظم روده شود. این امر می‌تواند با کاهش انرژی شما احساس خستگی و فرسودگی ایجاد کند.
 • ذخایر آب بدن را از بین می‌برد
رژیم‌ شوک گرچه می‌تواند منجر به کاهش وزن شود، اما بیشتر این وزن به دلیل کاهش ذخایر گلیکوژن و آب در بدن است. این موضوع می‌تواند باعث از دست دادن انرژی و احساس خستگی شما شود. علائم کم آبی بدن را در این مطلب بخوانید.
 • احساس تنبلی می‌آورد
همچنین، رژیم شوک به دلیل کاهش ویتأمین‌ها و مواد مغذی مصرفی در حین گرفتن این رژیم، نمی‌تواند انرژی تولید کند و باعث می‌شود احساس تنبلی کنید.
 • می‌تواند باعث کمبود مواد مغذی شود
رژیم‌های کم کالری مثل رژیم شوک و رژیم لوکرب بسیار محدودکننده و شوک‌دهنده هستند. بدن نمی‌تواند مواد مغذی ضروری مورد نیاز برای سلامتی مطلوب را در طول دوره‌ای که در آن ساخته می‌شود، دریافت کند. اگر کمبود درازمدت ادامه پیدا کند، تعدادی از حوادث ممکن است رخ دهد، از بین رفتن مواد معدنی در استخوان‌ها، ایجاد پوکی استخوان و شکستگی، یا شسته شدن آهن از خون که منجر به کم خونی می‌شود. علاوه بر این، رژیم‌های کم کالری می‌تواند منجر به از دست دادن مواد معدنی خاصی مانند سدیم و پتاسیم شود. این الکترولیت‌ها در عملکرد اعصاب و ماهیچه‌ها تأثیر خواهند گذاشت و نقش مهمی در تنظیم ضربان قلب دارند. سطوح پایین سدیم و پتاسیم می‌تواند شما را در معرض خطر حمله قلبی قرار دهد.
 • ضعف جسمانی ممکن است رخ دهد
اگر بدن برای مدت طولانی نیاز‌های غذایی خود را دریافت نکند، برای صرفه‌جویی در انرژی خود به حالت گرسنگی عادت کرده و تا زمانی که به رژیم غذایی مناسب بازگردد ضعیف می‌شود. در چنین شرایطی برای صرفه‌جویی هرچه بیشتر انرژی، متابولیسم طبیعی بدن کاهش می‌یابد تا کالری کمتری بسوزاند و چربی حفظ شود. به هر حال، شما خود را در مقابل دیوار استوار و محکم و غیر قابل نفوذ کاهش وزن خواهید دید و در این مدت به طور فزاینده‌ای دشواری خواهد کشید. حتی اگر در طول رژیم شوک وزن‌تان را کاهش دهید، زمانی که به الگوی غذایی عادی پیشینتان بازگردید، بدن شما جایگزین آنچه که داده است را مجدداً دریافت خواهد کرد.

 • ممکن است عوارض عاطفی ایجاد کند
رژیم‌ های شوک می‌توانند بر سلامت جسمانی شما تأثیر بگذارند، اما همچنین تأثیر شدیدی بر سلامت روانی و عاطفی شما نیز دارند. از آنجایی که بدن مواد مغذی مورد نیاز برای به دست آوردن انرژی را دریافت نمی‌کند، کالری محدود در رژیم غذایی اغلب باعث می‌شود افرادی که از رژیم غذایی پیروی می‌کنند احساس ناامیدی، خستگی و بی‌حالی کنند.
 • باعث کاهش سرعت متابولیسم می‌شود
کار سریع متابولیسم کلید کاهش وزن است، اما رژیم‌ های غذایی شوک می‌توانند میزان متابولیسم را کاهش دهند. تلاش برای کاهش وزن سریع در مدت زمان کوتاه می‌تواند باعث تحلیل رفتن عضلات شود. اگر بافت عضلانی کاهش یابد، میزان متابولیسم نیز کاهش می‌یابد.
 • سیستم ایمنی بدن را ضعیف می‌کند
در رژیم‌ های شوک، شما بدن خود را از ویتأمین‌ها و مواد معدنی ضروری محروم می‌کنید، بنابراین در معرض خطر تضعیف سیستم ایمنی قرار می‌گیرید. تضعیف سیستم ایمنی نیز باعث بیماری می‌شود.
 • ممکن است باعث کم آبی بدن شود
آیا تا به حال فکر کرده‌اید که چرا رژیم‌های غذایی خاص، منجر به کاهش وزن سریع می‌شود؟ دلیل این امر کاهش وزن آب است. ذخایر گلیکوژن، منبع انرژی که به آب متصل می‌شود، سریع‌تر از سلول‌های چربی که آب آزاد می‌کنند، تخلیه می‌شوند. بنابراین، هنگامی که دوباره شروع به خوردن می‌کنید، بدن شما ذخایر گلیکوژن و آب خود را دوباره پر می‌کند و افزایش وزن به دنبال خواهد داشت. در نتیجه، خطر کم آبی بدن وجود دارد که می‌تواند خود را با سردرد و سرگیجه نشان دهد.

دلایل اهمیت رژیم شوک چیست؟

رژیم‌ های شوک گرچه به طور کلی توصیه نمی‌شوند، اما می‌توان آن‌ها را در برخی موارد استفاده کرد و حتی بدون آسیب رساندن به بدن دنبال کرد. به طور مثال برای افراد چاق که به طور جدی تحت معرض بیماری‌های مختلف مثل اضافه وزن، بیماری قلبی یا دیابت هستند یا افرادی که تا وزن خود را کم نکنند نمی‌توانند تحت عمل جراحی ایمن قرار گیرند، پزشکان ممکن است رژیم غذایی بسیار کم کالری را به جای شوک تجویز کنند. میزان کالری این رژیم غذایی به دقت محاسبه می‌شود تا از مقدار کافی تغذیه اطمینان حاصل کنید و اگر بیمار عوارض خطرناکی از خود نشان دهد، طی درمان زیر نظر متخصص بر او نظارت می‌شود.
رژیم‌های بسیار کم کالری با استفاده از یک برنامه غذایی متعادل با مواد مغذی می‌توانند راهی مطمئن جهت کاهش وزن و ایجاد فوایدی بسیار زیاد برای افراد دارای اضافه وزن باشند، اما فقط باید تحت نظر یا مشورت با یک متخصص تغذیه صورت بپذیرد تا از مهارت‌شان اطمینان حاصل کنید.
اگرچه می‌توان سه سایز یا کمی بیشتر در هفته از طریق رژیم غذایی و ورزش وزن از دست داد، اما پیروی از برنامه‌ریزی رژیم غذایی برای اطمینان از اینکه مواد مغذی ضروری نیاز روزانه را برآورده کند، مهم است. همانطور که تا به این جا می‌توان فهمید، رژیم‌های شوک، استراتژی‌های تغذیه‌ای را تشکیل می‌دهند که اجرای آن دشوار و از نظر سلامتی خطرناک است.
با این حال، در برخی موارد اجباری، ممکن است نیاز باشد که تحت نظر پزشک انجام شود. چه رژیم‌های سم‌زدایی مانند لیمو یا آناناس، یا رژیمی که می‌گوید در مدت کوتاهی وزن زیادی از دست می‌دهید، مانند رژیم سوپ کلم، رژیم‌ های شوک‌آور، نمی‌توان آن‌ها را برای مدت طولانی حفظ کرد، و حقیقت این است که نمی‌توانید به دستیابی دائمی برای کاهش وزن برسید.
در عوض، شما باید برای یافتن یک برنامه کاهش وزن که برای بدنتان مناسب است، تلاش و پشت و کار کنید. یافتن روشی برای دستیابی به کاهش وزن آهسته و تدریجی نه تنها برای اهداف طولانی مدت کاهش وزن پایدار خواهد بود، بلکه تأثیرات منفی بر سلامتی شما خواهد داشت و به جای اینکه سلامت بدنتان را تخریب کند، شما را موفق خواهد کرد.
“علیرغم تمام منفی بودنش آیا نمی‌شود انواع رژیم شوک را رعایت کرد؟ ” در پاسخ به این سؤال می‌شود به صورت زیر پاسخ داد، می‌توان این رژیم‌ها را در شرایط بسیار اجباری، زیر نظر پزشک و برای مدت کوتاهی اعمال کرد.
در شرایطی که تهدید سلامتی در میان نباشد یا در افرادی که دارای اضافه وزن زیادی هستند، می‌تواند برای کاهش وزن سریع و ایجاد انگیزه در مرحله اول رژیم مفید باشد. اما به شرطی که زیاد طول نکشد!
چرا وزن اضافه می‌ کنیم؟
دریافتید که رژیم شک چیست. حالا باید بگوییم رژیم‌های شوک افسردگی، بی‌اشت‌هایی و پرخوری عصبی می‌توانند منجر به عواقب عاطفی جدی‌تری مانند اختلالات خوردن و… شوند که در نتیجه باعث چاقی خواهد شد.

انواع رژیم شوک

 • رژیم لیموناد Master Cleanse
رژیم غذایی شوک Master Cleanse ادعا می‌کند که به کاهش 2.26 کیلوگرم در هفته کمک می‌کند. این رژیم بر اساس استفاده از نوشیدنی لیموناد ساخته شده است. تنها چیزی که می‌توانید بنوشید لیموناد است. هنگام رژیم گرفتن، ممکن است به شدت احساس گرسنگی کنید، حالت تهوع، تحریک‌پذیری و نوسانات خلقی را تجربه کنید.
 • سم زدایی با آبمیوه
سم‌زدایی با آب یک نوع رژیم غذایی مایع است که بدون از دست دادن مواد مغذی اعمال می‌شود. در این رژیم آب میوه‌های غنی از فیبر رژیمی و سرشار از ویتأمین C مصرف می‌شود تا سموم را پاک کرده و بدن شما را جوان کند. همچنین این رژیم برای پوست نیز مفید است. اما از آنجایی که یک رژیم شوکی سخت و قوی است، نمی‌توان آن را بیش از دو روز ادامه داد.
 • رژیم غذایی سوپ کلم
رژیم غذایی سوپ کلم یک رژیم غذایی مبتنی بر خوردن تنها سوپ است که عمدتاً با کلم و سایر سبزیجات تهیه می‌شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که این سوپ را برای کاهش وزن سریع مصرف کنید.
 • رژیم گریپ فروت
رژیم غذایی گریپ فروت که شامل مصرف نصف گریپ فروت و سایر غذا‌های سالم در هر وعده غذایی می‌شود یکی از انواع رژیم شوک برای خارج شدن از استپ وزن است. خوردن گریپ فروت با هر وعده غذایی می‌تواند باعث کمبود مواد مغذی و فرسایش مینای دندان شود و همچنین میل کردن تنها یک نوع در این رژیم لاغری شوک میوه می‌تواند بسیار دشوار باشد.
 • رژیم غذایی هالیوود
رژیم هالیوودی توسط سلبریتی‌های هالیوود رایج شده است و ادعا می‌کند که تنها در 10 ساعت باعث کاهش وزن 48 کیلوگرمی می‌شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک معجون گیاهی به نام «رژیم غذایی هالیوود» را بنوشید که در سوپرمارکت‌ها و مراکز آنلاین هالیوود موجود است. رژیم لاغری شوک هالیوودی یا رژیم استپ وزن یک رژیم غذایی مورد تأیید پزشک نیست. بدن شما ممکن است به گیاهان موجود در مخلوط این مواد غذایی واکنش نشان‌دهد و فقط نوشیدن این مخلوط در طول روز بدون هیچ خوراکی دیگری می‌تواند شما را عصبی کرده و ایمنی بدن را ضعیف کند.
 • رژیم غذایی سوپ مرغ
این انواع رژیم شوک یا رژیم شوک سه روزه شامل نوشیدن سوپ مرغ به مدت سه تا هفت روز است. برای غنی‌سازی سوپ از ویتأمین‌ها و مواد معدنی می‌توانید سبزیجات دلخواه خود را به مخلوط اضافه کنید. همچنین می‌توانید آب میوه تازه گرفته شده را به عنوان میان وعده بنوشید. برای آشنایی با سایر انواع سوپ چربی سوز و رژیمی کلیک کنید.

منظور از کاهش وزن با رژیم شوک چیست؟

رژیم شوک که با نام رژیم 14 روزه نیز شناخته می‌شود، یک برنامه غذایی است که متابولیسم بدن شما را شوکه می‌کند. این رژیم باعث افزایش عملکرد سیستم متابولیک بدن شده که در نهایت منجر به چربی سوزی اضافی می‌شود. در برخی موارد، این رژیم حتی ممکن است به کاهش وزن 11.33 کیلوگرمی در دو هفته کمک کند، که زمان بسیار کوتاهی برای از دست دادن این مقدار چربی به نظر می‌رسد.
همه رژیم‌ های شوک دارای ویژگی‌های همسانی هستند. ویژگی مشترک آن‌ها این است که همگی روی یک روش کاهش وزن با محدود کردن بالاترین کالری دریافتی متفق هستند. همچنی در این رژیم غذایی به طور معمول، نیاز به کاهش شدید کالری روزانه در وعده‌های غذایی خود دارید و شما فقط بین 500 تا 1000 کالری در روز تغذیه می‌کنید.
بیشتر اوقات، روش‌های کاهش وزن سریع مانند سم زدایی با انواع آبمیوه، دیورتیک‌ها یا قرص‌های لاغری ترجیح داده می‌شوند. در حالی که مدت زمان لاغری و رسیدن به تناسب اندام از رژیم غذایی به رژیم دیگر متفاوت است.

چگونه رژیم‌ شوک بگیریم؟

رژیم‌ های شوک همانطور که از نام آن پیداست، هدف آن ایجاد یک اثر شوک در بدن با گرسنگی در سطح انقباض است. محدودیت شدید کالری معمولاً در عرض چند روز خود را نشان می‌دهد، اما بدن چربی را به عنوان سوخت نمی‌سوزاند، حتی اگر به نظر می‌رسد به سرعت وزن کم می‌کند. در درجه اول از منبع کربوهیدرات ذخیره شده به عنوان گلیکوژن استفاده می‌کند. از آنجایی که بدن از گلیکوژن استفاده می‌کند، آنچه به نظر می‌رسد کاهش وزن قابل توجهی در چند روز اول رژیم باشد، به مرور زمان به عنوان اضافه وزن به شما باز می‌گردد.
جمع‌ بندی
گفتیم که رژیم شوک که با نام رژیم 14 روزه نیز شناخته می‌شود، یک برنامه غذایی است که متابولیسم بدن شما را شوکه می‌کند. این رژیم باعث افزایش عملکرد سیستم متابولیک بدن شده که در نهایت منجر به چربی سوزی اضافی می‌شود. در برخی موارد، این رژیم حتی ممکن است به کاهش وزن 11.33 کیلوگرمی در دو هفته کمک کند، که زمان بسیار کوتاهی برای از دست دادن این مقدار چربی به نظر می‌رسد. رعایت یک رژیم غذایی 500-1000 کالری به مدت 14 روز ممکن است راهی مؤثر برای کاهش وزن جدی باشد. با این حال، این رویکرد دارای مشکلاتی است که باید با مربی رژیم غذایی خود در میان بگذارید. این مشاوره به شما کمک می‌کند تا بهترین نتیجه را از رژیم شوک خود منهای عوارض آن ببرید. از اینکه تا انتهای این مقاله همراه ما بودید از شما صمیمانه قدردانیم.

شما میتوایند جهت دریافت انواع رژیم های غذایی و برنامه تمرینی با شماره های زیر جهت مشاوره تماس حاصل نمائید.

مربی تو بزرگترین سامانه تخصصی مربیگری بدنسازی در ایران

زیر نظر استاد علی کیان پور

تلفن های مشاوره و تماس :  

 0935.3132.500

0919.963.1325

درج نظر